Bitcoin przewyższa $11,600

Bitcoin rozpoczął dzień z pozytywną dynamiką. W czasie prasy, największa kryptokurcja według market cap jest notowana na 11.665,66 dolarów (+3.16%), według CoinMarketCap. Wykres pary transakcyjnej USD/BTC od EXANTE Ze swojej strony, Ethereum urosło do $396.81 (+1.32%), podczas gdy XRP wzrosło o 1.05% i obecnie handluje na poziomie $0.301.

Mówi zespół analityków FxPro: „Bitcoin znalazł wsparcie w $11,300 i ponownie wzrósł. Kryptonim referencyjny skoczył o ponad 3% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając nawet 11.800 dolarów.

Wolumen obrotu wzrósł o 19%. Wzrost całkowitej kapitalizacji rynku kryptograficznego o 8B dolarów w ciągu ostatniego dnia może być również uznany za pozytywny, ponieważ wzrost krypto referencyjnego jest wspierany przez altcoiny. Tak więc, Ethereum i XRP wzrosły o 25% w ciągu tygodnia, podczas gdy Chainlink wzrósł o 35%.

Indeks chciwości i strachu wszedł w tryb „ekstremalnej chciwości“ po dodaniu od wczoraj 4 punktów. Według deweloperów oznacza to, że rynek kryptograficzny zbliża się do sprzedaży. RSI jest nieco powyżej poziomu 70, co również odpowiada rynkowi wykupu. W tej chwili Bitcoin wykazuje wzrost wraz z metalami szlachetnymi, korzystając z głębokiej ogólnej niepewności na rynku.

Jest bardzo prawdopodobne, że w przypadku korekty na rynku, zarówno Bitcoin i inne waluty cyfrowe mogą rozpocząć sprzedaż wraz z innymi aktywami, ponieważ nie są one postrzegane jako przeciwwaga dla tradycyjnego systemu finansowego“. Zgodnie z rankingiem CoinMarketCap, 8 walut w pierwszej dziesiątce jest w kolorze zielonym. Jeśli chodzi o limit rynkowy dla wszystkich walut wymienionych w CoinMarketCap, to pozostaje on na poziomie 353 217 739 232 dolarów.